Handlettering is al een tijdlang een grote trend. Waar je het eerst vooral op kaarten en posters zag, zie je het nu ook veel op schoolborden, ramen en muren. In dit blog laat ik je zien hoe je jouw handlettering tekening op een muur kan maken.
NODIG
- jouw handlettering tekening
- laptop / computer
- beamer
- potlood
- acrylmarker
STAP 1. HANDLETTERING QUOTE MAKEN
Maak op papier een handlettering tekening.
Kun je nog niet handletteren? Ga dan eens aan de slag met het DIY-pakket Handlettering of volg een handlettering workshop.
STAP 2. INSCANNEN & PROJECTEREN
Scan je tekening in en verhoog het contrast. Als je niet weet hoe dat moet, kun je ook eerst je tekening overtrekken met fineliner voordat je hem inscant.
Nu komt de truc: projecteer je tekening met een beamer op de muur. Met de beamer kun je de grootte bepalen.
STAP 3. PROJECTIE OVERTREKKEN
Trek nu je tekening over met potlood.
STAP 4. OVERTREKKEN MET ACRYLSTIFT
Als je de tekening helemaal hebt overgetrokken, kun je de beamer uitzetten. Nu kun je met een acrylmarker de potloodtekening overtrekken.
Ik had maar 1 acrylmarker nodig voor de hele tekening!
Eventuele potloodlijntjes kun je na het drogen voorzichtig uitgummen. Gebruik hiervoor een zachte witte/transparante gum om geen vegen op je muur te krijgen.
Blogs die je ook leuk zult vinden