De lente is nu echt begonnen en dat betekent dat het tijd is voor een grote voorjaarsschoonmaak! Hoe leuk is het om tegelijkertijd je interieur op te frissen en zelf voorjaarsdecoratie te maken? Met deze creatieve DIY-ideeën haal je het voorjaar in huis en geef je je interieur een frisse, vrolijke uitstraling.
In dit blog deel ik verschillende inspirerende ideeën om zelf voorjaarsdecoratie te maken. Denk aan prachtige, kleurrijke voorjaarsbollen of maak eenvoudige, sfeervolle paasdecoratie. Deze DIY-projecten zijn niet alleen leuk voor jezelf, maar ook perfect als knutselactiviteit met kinderen. Samen paasversiering knutselen maakt Pasen extra gezellig!
Van 11 tot 13 april vindt het KreaDoe Lentefestival plaats en natuurlijk is IMAKIN hier ook te vinden! Voor het nieuwe magazine van KreaDoe, ‘Het KreaDoeBoek’ mocht ik een speciale DIY-tutorial aanleveren. Hierin vindt je de voorjaarsbollen ook terug. Hoe gaaf is dat?
DIY-Idee 1 – Ga uit je bol met een laagje kaarsenwas
Een bloempot met bolletjes staat op zichzelf al leuk maar met deze simpele techniek maak je je bollen net even wat speelser.
Stap 1: Haal de bol uit het potje en schil voorzichtig het buitenste harde laagje én de worteltjes van de bol. Spoel de bol goed schoon.
Stap 2: Snij een restje kaars in stukjes (of gebruik dit kaarsenwas) en smelt dit au bain marie. Voeg evt. kaarsenkleurstof toe. Laat het niet koken.
Stap 3: Doop het bolletje in de kaarsenwas. Herhaal voor meer kleur.
Omdat er in de bol zelf al voedingsstoffen zitten, zal je plantje nog steeds gaan bloeien. Superleuk toch?
DIY-idee 2: Mos-Kokedama
Dit idee is zo mogelijk nog simpeler. Je hebt alleen een bolletje en wat vers mos nodig. Let op: Dit mag je niet plukken uit het bos en hier staat een hoge boete op.
Vouw een stukje mos om je bol heen en omwikkel dit met ijzerdraad. Dit zie je niet weer terug. Je kunt het hierna ook nog omwikkelen met jutetouw of macramé-garen. Nu heb je je eigen mos-kokedama gemaakt. Besproei het mos af en toe om het mooi groen te houden.
Zet je kaarsenwas-bollen en je komedama’s op een mooi stuk schors, een dienblad of een mooi schoteltje en je haalt het voorjaar direct in huis.
DIY-Idee 3: Servetringen voor bij het paasontbijt
Gewaardeerd 5 uit 5
17.50
DIY-pakket Macramé Haasjes Slinger
Deze schattige haasjesslinger staat heel leuk op de kinderkamer. De frisse kleurtjes zorgen direct voor een vrolijke sfeer in de slaapkamer van je kind. De slinger is ook een heel leuk kraamcadeautje.
Het DIY-pakket bevat een uitgebreide stap-voor-stap instructie met foto’s én een video. Met dit DIY-pakket kun je alle vijf de afgebeelde haasjes maken: 2x naturel, 1x okergeel, 1x oudroze en 1x eucalyptusgroen.
Het macramé garen in het DIY-pakket is gemaakt van 100% gerecycled katoen en is geproduceerd in de EU.
17.50
Deze macramé haasjes met met verschillende kleuren maak je helemaal zelf met maar één macramé knoop. Je hangt de haasjes in de paastak als paasversiering, of gebruik ze als servetring bij het paasontbijt.
De 5 haasjes in 4 verschillende kleurtjes, staan ook ontzettend leuk als slinger op de kinderkamer.
Bij dit pakketje zit alles wat je nodig hebt om 5 macramé haasjes te maken. En… deze macramé knoop is ook eel geschikt om (samen met) je kinderen te doen.
Ga jij aan de slag?
DIY-Idee 4 – Giet een eierhouder
Siliconen Mal – Eierdoos
Serveer jouw gekookte eieren in een eierdoos die je zelf gemaakt hebt, tijdens het paasontbijt.
Maak deze eierhouder met een siliconen mal van goede kwaliteit. Deze mal is geschikt voor alle soorten gietsubstanties, zoals het populaire jesmonite, raysin en betonpoeder. Met deze mal maak je een eierdoos van 14,5 x 10 cm.
- Siliconen mal voor gietpoeder
- Afmeting vorm: 14,5 x 10 cm, geschikt voor 6 eieren.
- Materiaal: siliconen
- Geschikt voor gietpoeder: Raysin, jesmonite, beton
- Herbruikbaar
12.95
Serveer jouw gekookte eieren in een eierdoos die je zelf gemaakt hebt met raysin gietpoeder.
Maak deze eierhouder met een siliconen mal van goede kwaliteit. Deze mal is geschikt voor alle soorten gietsubstanties, zoals het populaire jesmonite, raysin en betonpoeder. Met deze mal maak je een eierdoos van 14,5 x 10 cm, geschikt voor 6 eitjes. En wat heel erg leuk is, is dat je de eierhouder na het uitharden van het gietpoeder, kunt versieren met acrylverf.
DIY-Idee 5 – Maak een vogelhuisje
Dit DIY-idee is heel geschikt voor binnen, maar staat ook ontzettend leuk als tuindecoratie buiten. (Spuit je vogelhuisje dan wel in met een beschermende vernis of lak.
Met deze mooie siliconen mal van een vogelhuisje met vogeltje, giet jij in een handomdraai een decoratief vogelhuisje. Je kunt er het bijbehorende vogeltje aan hangen, maar hoe onwijs leuk is het om er een vetbol aan te hangen óf een mooi solarlampje voor buiten?
SHOP HET VOGELHUISJE
Nog veel meer leuke DIY-ideeën voor het maken van je eigen paas-of voorjaarsdecoratie
Met gietpoeder kunt je ontzettend veel kanten op. Want…. leg je onderstaande rubbers toe voor je gaat gieten? Dan kun je daarna deze mooie houten paasfiguren toevoegen voor een extra tof resultaat.
Voor uitleg lees je ook deze blog.
Download printable – 11 paasillustraties om te embossen
Shop, download en print deze printable en gebruik de paasafbeeldingen voor het maken van je eigen ornamenten van metaalfolie,
- 1 A4 met 11 illustraties, geschikt voor het embossen van:
Een paasei, een kat, een vosje, een vogel, meerdere paashaasjes en enkele bloemen.
Bij het DIY Pakket Metaalfolie zitten meerdere vellen met illustraties. Deze template is bedoeld als uitbreiding hiervan. Heb je nog metaalfolie liggen? Maak dan mooie paashangers of gebruik de paas illustraties als paasdecoratie tijdens de paasbrunch of in de paastak.
Laat je verrassen met deze download die ik speciaal voor jou samenstelde.
3.50
Bosje droogbloemen – neutraal
Haal het voorjaar in huis met een bosje droogbloemen. Droogbloemen zijn nog steeds een trend en met kwarteleitjes en veertjes maak je hier bijvoorbeeld een echte voorjaarskrans van.
Incl. 5 stuks binddraad
- droogbloemen in wit en neutraal
- +/- 40 stuks
- lengte: +/ 25-30 cm
9.95
Bosje droogbloemen – kleur
Haal het voorjaar in huis met een bosje droogbloemen. Droogbloemen zijn nog steeds een trend en met kwarteleitjes en veertjes maak je hier bijvoorbeeld een echte voorjaarskrans van.
Incl. 5 stuks binddraad
- droogbloemen in vrolijke lentekleurtjes
- +/- 40 stuks
- lengte: +/ 25-30 cm
9.95
22.50
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Voorjaarsring – decoratie set met standaard en droogbloemen
Deze voorjaarsring maak je helemaal zelf. Deze decoratie ring in een houten standaard met droogbloemen is een mooie basis woonaccessoire die je steeds opnieuw kunt versieren.
Voeg zelf extra voorjaars- of paasdecoraties toe. En is de feestdag of het seizoen voorbij? Verwijder de decoraties en versier de ring op een andere manier!
Kies uit 4 sets:
1. Ronde ring met droogbloemen in kleur
2. Ronde ring met droogbloemen neutraal
3. Metalen paashaas met droogbloemen in kleur
4. Metalen paashaas met droogbloemen neutraal.
Je varieert deze decoratiering gemakkelijk met een ander thema zoals moederdag, geboorte, herfst of kerst.
22.50
Opties selecteren
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
19.95
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
DIY-pakket Metaalfolie Embossen
Ontdek deze nieuwe creatieve trend: Metaalfolie embossen. Het is ontzettend leuk om zelf sfeervolle thema-decoratie te maken met dit complete DIY-pakket Metaalfolie Embossen.
Maak met gouden metaalfolie en een embossingpen prachtige ornamenten en gebruik deze voor in de paastak, als cadeaulabel of als mooie toevoeging aan een handgeschreven kaart.
Kies een van de 20 bijgeleverde illustraties of maak je eigen ontwerp.*
Ook leuk om samen met kinderen te doen!
*Dit pakket is vernieuwd: nu met 20 nieuwe illustraties en 5 vrolijke linten
Download ook de printable met paas-illustraties.
Combineer met de voorjaarsring decoratieset en ontvang 10% korting op je DIY Metaalfolie.
19.95
Opties selecteren
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
5.95 Oorspronkelijke prijs was: 5.95.3.95Huidige prijs is: 3.95.
Mal – Paashaas – Klein
MAAK JE EIGEN PAASDECORATIE MET DEZE GIETVORM
Zin om helemaal zelf je paasversiering te maken? Met deze herbruikbare gietvorm in de vorm van een paashaas (klein) wordt het supermakkelijk én leuk! Of je nu gietpoeder of gietzeep gebruikt, in een handomdraai heb je je eigen unieke paasdecoratie klaar.
- Maat: 6,8 x 12,3 cm, 1,8 cm dik – mix & match met de houten paasfiguren voor een speels effect!
- Perfect voor gietpoeder maar ook voor gietzeep
- Herbruikbaar: Gemaakt van stevig PET, dus je kunt deze mal meerdere keren gebruiken.
- Gezellig paasproject: Maak je eigen decoraties en geef je huis een feestelijke touch met pasen!
- Simpel & leuk: Giet, laat uitharden en voilà – jouw zelfgemaakte paashaas is klaar!
- ideaal voor DIY-projecten en cadeautjes.
5.95 Oorspronkelijke prijs was: 5.95.3.95Huidige prijs is: 3.95.
9.45 Oorspronkelijke prijs was: 9.45.4.73Huidige prijs is: 4.73.
Mal – Paashaas – Groot
MAAK JE EIGEN PAASDECORATIE MET DEZE GIETVORM
Zin om helemaal zelf je paasversiering te maken? Met deze herbruikbare gietvorm in de vorm van een paashaas wordt het supermakkelijk én leuk! Of je nu gietpoeder of gietzeep gebruikt, in een handomdraai heb je je eigen unieke paasdecoraties klaar.
- Maat: 10,5 x 18 cm, 3 cm dik – mix & match met de houten paasfiguren voor een speels effect!
- Perfect voor gietpoeder maar ook voor gietzeep
- Herbruikbaar: Gemaakt van stevig PET, dus je kunt deze mal meerdere keren gebruiken.
- Gezellig paasproject: Maak je eigen decoraties en geef je huis een feestelijke touch met pasen!
- Simpel & leuk: Giet, laat uitharden en voilà – jouw zelfgemaakte paashaas is klaar!
- ideaal voor DIY-projecten en cadeautjes.
9.45 Oorspronkelijke prijs was: 9.45.4.73Huidige prijs is: 4.73.
9.45 Oorspronkelijke prijs was: 9.45.5.95Huidige prijs is: 5.95.
Siliconen Mal – Haas
SILICONEN MAL HAAS – VOOR GIETEN – MAAK ZELF SCHATTIGE VOORJAARSDECORATIE
Vanaf dinsdag 10/03/2026 weer op voorraad.
Zin om helemaal zelf je paasversiering te maken? Met deze herbruikbare gietvormen in de vorm van een haas wordt het supermakkelijk én leuk! Of je nu gietpoeder of zeep gebruikt, in een handomdraai heb je je eigen unieke paasdecoratie klaar.
- Afmeting: ø 4.2 cm, hoogte 9.4cm
- Voor van alles te gebruiken: Perfect voor raysin gietpoeder en zeep, ideaal voor DIY-projecten en cadeautjes.
- Hoeveelheid gietpoeder nodig: Ongeveer 100 g.
- Herbruikbaar: Gemaakt van siliconen, dus je kunt deze mal keer op keer gebruiken.
- Gezellig paasproject: Voeg kleurpigment toe tijdens het gieten of beschilder de haas achteraf voor een persoonlijke touch.
- Perfect voor de lente & Pasen – Creëer een prachtige seizoensdecoratie die je keer op keer kunt hergebruiken.
9.45 Oorspronkelijke prijs was: 9.45.5.95Huidige prijs is: 5.95.
Hopelijk heb ik je in dit blog kunnen inspireren om het voorjaar in huis te halen. Welk DIY-project uit dit lijstje is jouw favoriet? Of heb je al iets uit het lijstje gemaakt? Laat het vooral weten in de reacties.
Liefs, Marjanne
Blogs die je ook leuk zult vinden